Atceries, ka tavs CV ir tava vizītkarte un, visdrīzāk, tava potenciālā darba devēja pirmais iespaids par tevi. Kas ir jāiekļauj un jāņem vērā veidojot CV? Skaties zemāk!
Kontaktinformācija
Pie kontaktiem norādi savu tālruņa numuru un e-pastu, lai atlases speciālisti var ar tevi sazināties.
Pieturies pie profesionāla e-pasta, piemēram,
vards.uzvards@gmail.com
zakjitis15@inbox.lv
atstāj spamam!
Profila bilde
Izvēlies fotogrāfiju, kurā esi redzams tikai tu, neitrālā vidē, vislabāk lietišķā stilā. Ballīšu bildes, draugu foto, selfijus atstāj savam privātajam albumam! Atceries, ka profila bilde nav obligāti jāiekļauj savā CV, ja tu to nevēlies.
Darba pieredze
1. Norādi savu darba pieredzi hronoloģiskā secība - sākot ar jaunāko.
2. Norādi darba periodu (sākot ar pirmo darba dienu un beidzot ar pēdējo), uzņēmuma nosaukumu, ieņemamo amatu un īsi apraksti galvenos darba pienākumus.
Piemērs:
12.09.2019 - 15.10.2023SIA "Print design"
Pārdošanas nodaļas vadītāja asistents
- Atbildēšana uz ienākošajām klientu ziņām
- Ikmēneša pārdošanas atskaišu veidošana.
- Cenu piedāvājumu sagatavošana.
Ja tev nav darba pieredzes
Ja Tev vēl nav bijusi darba pieredze, tad droši savā CV vari iekļaut brīvprātīgo darbu, praksi, dažādus projektus, dalību jauniešu organizācijās, studentu padomēs un skolēnu mācību uzņēmumos. Tas parādīs dažādas tavas prasmes un personības iezīmes, piemēram, spēju darboties komandā un uzņemties atbildību.
Tāpat kā aprakstot darba pieredzi, tā arī šajos gadījumos, norādi savus galvenos pienākumus.
Izglītība
Iegūto izglītību norādi hronoloģiskā secībā sākot ar jaunāko. Norādi iestāšanās un pabeigšanas gadu, iegūto izglītības līmeni vai grādu, izglītības iestādes nosaukumu, kā arī fakultāti un studiju virzienu.
Piemērs:
2020 – 2023Bakalaura grāds komunikācijas zinātnēs Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte
Neaizraujies ar izglītības iestāžu uzskaitīšu – norādi tikai būtiskākās. Tavam potenciālajam darba devējam noteikti nav svarīgi, kuru bērnudārzu vai mākslas skolu tu apmeklēji (ja vien, tavs potenciālais darbs nav saistīts ar mākslu).
Papildus izglītība un kursi
Ja vēlies izcelt savu zināšanu līmeni, noteikti savā CV vari iekļaut apmācības un apmeklētos kursus, ja tie atbilst izvēlētajam amatam. Norādi kursu sākuma un beigu datumu, kursu nosaukumu un izglītības iestādi.
Valodu prasmes
Savā CV noteikti neaizmirsti norādīt arī valodu prasmes – gan dzimto valodu, gan svešvalodas, kuras ir nepieciešamas potenciālajā darbavietā.
Svešvalodu zināšanu līmeni vari noteikt gan balstoties uz savu personīgo novērtējumu, gan pēc EKPVA (Eiropas kopīgās pamatnostādnes valodu apguvei) principiem ar kuriem vari iepazīties šeit. EKPVA valodu līmeņi tiek izmantoti arī centralizēto eksāmenu vērtēšanā.
Piemērs:
- Latviešu valoda – dzimtā
- Angļu valoda – vidējā līmenī
- Vācu valoda - pamata līmenī
- Latviešu valoda - dzimtā
- Angļu valoda – B2
- Vācu valoda - A2
vai
Atceries, ka savā CV nevajadzētu melot par valodas zināšanu līmeņiem. Ja konkrēta svešvaloda būs nepieciešama potenciālajā darba vietā, tad noteikti valodu prasmes tiks pārbaudītas darba intervijā.
Citas prasmes
Pie citām prasmēm vari norādīt digitālās prasmes, autovadītāja apliecības kategoriju, iegūtos sertifikātus, prasmes darboties ar konkrētām ražošanas iekārtām utt.
Norādi tikai tās prasmes, kas ir un var būt nepieciešamas potenciālajā darba vietā.
Būtiskākais veidojot CV!
- CV nevajadzētu būt garākam par pusotru A4 lapu.
- Veidojot CV neignorē vārdu pareizrakstību un pieturzīmju lietojumu.
- Iekļauj tikai svarīgāko informāciju – nekā lieka!
- Piedomā pie CV noformējuma, lai tas būtu viegli pārskatāms.
- Esi patiess – meliem īsas kājas!